DARTEFi õppevahendid

Hea matemaatikaõpetaja! Aitäh Teile, et olete nõus katsetada DARTEFi õppevahendeid! 

Kui Te loete seda lehekülge, siis Te arvatavasti olete juba saanud kätte õppevahendid murdude ja/või protsentide õppimiseks. See lehekülg sisaldab kogu vajalikku infot nende õppevahendite kasutamiseks.

Kui Teil puuduvad õppevahendid, aga soovite neid testida, palun kirjutage: roman.kaurson[ät]dartef.com või helistage +3725153026

Need on spetsiaalsed mehaanilised õppevahendid, matemaatiliste eksperimente jaoks. Hetkel pakume testimiseks kaks õppevahendit: eksperimendid murdudega ja eksperimendid protsentidega.

Paljud õpetajad rääkisid meile, et õpilased eelistavad jätta meelde mingit standardset algoritmi – kuidas lahendada ühte või teist ülesannet, ja sügavamat arusaama sellest, mida nad tegelikult teevad – mõnikord ei teki. Näiteks, üks õpetaja rääkis meile, et õpilased eelistavad jätta meelde, et „miinus korda miinus annab plussi“, kuid ei soovi teada miks. Tulemuseks on reegli vale rakendamine ja vead arvutustes.

Meie uuringud näitavad, et selles olukorras võib aidata matemaatiline eksperimenteerimine. Matemaatilised eksperimendid arendavad matemaatilist intuitsiooni, oskust märgata vigu oma arvutuskäigus ja suuremat huvi matemaatika vastu.

Peamine põhimõte mida me järgisime õppevahendite loomisel seisneb selles, et õpilane saaks teha mingit matemaatilist ennustust – ja kontrollida selle õigsust õppevahendi abil. Nagu Te näete videotest, matemaatiline ennustamine on põhifookuses.

Meie kogemus näitab, et õpetajad eelistavad anda õppevahendeid õpilastele paaristööks. Kuigi, me ei sea mingeid konkreetseid stsenaariume. Õppevahendeid võib anda isegi kodutööks.

Õppevahendite näidisülesanded:

Allpoololevas tabelis on näidisülesanded, mida saaks läbi teha õppevahenditega. Need ülesanded on vormistatud lühikeste videotena. 

Rõhutame, et need on vaid näidisülesanded, mis on ette nähtud selleks, et nende baasil luua ka teisi ülesandeid. Näiteks, see video seletab kuidas leida 15% arvust 72. Kasutades seda videojuhendit saab teha palju analoogseid katsetusi (näiteks leida 20% arvust 60, 33% arvust 90, jms.).

[wptb id=2094]